1xbet

Evde Chai Tea Latte Yapımı – Strong Cuff

  • Post author:
  • Post category:Genel
  • Post comments:0 Yorum

Kış ayları geldi. Güneş açılır ve kapanır. Soğuk algınlığınız varsa bu çayın şifaya iyi geleceğini söyleyebiliriz. Hem lezzetli hem de sağlıklı olan bu çay vücut direncinizi artıracak ve hastalanmanızı engelleyecektir. Tam hasta havası diyebiliriz. Vücut direnciniz zayıfsa chai tea latte tam size göre bir içecektir.

1xbet

Peki, dışarıda severek tükettiğiniz chai tea latte'yi evde yapmaya ne dersiniz? İçinde 10'dan fazla baharat olması sağlık deposu olduğunu gösterir. 5 dakikada hazırlayacağınız bu şifalı çayın tanımını sizlerle paylaşıyoruz. Hindistan'daki " chai " kültürü yüzyıllardır var. Son yıllarda bu chai çayları ülkemiz de dahil olmak üzere Avrupa ülkelerinde yapılmakta ve tüketilmektedir.

Chai Tea Latte Yapımı

1xbet

Malzemeler

– 2 su bardağı süt
– 1 su bardağı kaynar su
– 2 yemek kaşığı büyük yapraklı siyah çay
– 1 kakule
– 2 karanfil
– 1 yıldız anason
– 1/2 çay kaşığı öğütülmüş tarçın
– 1 çay kaşığı toz zencefil
– 1/4 çay kaşığı karabiber
Yapılışı

Arzuya göre toz tarçın ekleyerek servis edin ve sevdiklerinizle paylaşın. Demlenen çayı küçük bir süt sürahisine aktarın. Baharatların aromalarının geçtiği köpüksü sıcak içeceği süzgeç yardımıyla süzün. Kapaklı bir çay süzgecine aldığınız iri yapraklı siyah çayı kaynar suda 2-3 dakika demleyin. Kaynayan süte karanfil, yıldız anason, toz tarçın, zencefil ve karabiberi ekleyin. Kakule içindeki tohumları çıkarın. 2-3 dakika daha kaynatın. Soğuk sütle kaynamaya bırakın.

Bir cevap yazın