1xbet

Güçlü – Güçlü Başlık

  • Post author:
  • Post category:Genel
  • Post comments:0 Yorum

Son eseri Othello'nun Desdemona'sı tüm sanatseverlerin ilgi odağı oldu. Kudret Gören uzun yıllar piyanist olarak anılan bir isim. Ancak eşi Ayfer Gören ile 2000 yılında evlendi. Çocuklarının da kendisi gibi iyi piyanist oldukları bilinmektedir. 3 çocuk babasıdır.

1xbet

Tüm bu bilgiler ışığında piyanoya olan sevgisini "Piyano hayatımın ilk aşkıdır" sözü ile ifade etmiştir. Gelin Kudret Gören'i birlikte öğrenelim.

Mighty Seeing Öldü mü?
Kompozisyonları Görebilir
Kudret Gören Ailesi
güçlü görme

Kim Güçlü?

Sanat dünyasının önde gelen isimlerinden Kudret Gören, özel hayatında soru sormayı başardı. Kim Güçlü?
güçlü görme
Kudret Gören evli mi? 1954 yılında İstanbul Kasımpaşa'da doğdu. Biz yazımızı yazarken Kasımpaşalı Kudret Gören 69 yaşında.

Kudret Gören'in özellikle Beethoven'ın 9. senfoniyi sağır olarak bestelemesi ile piyanoya olan ilgisi arttı. 13 yaşından beri piyano ile ilgilenen Gören, Beethoven ve Wolfgang Amadeus Mozart'tan etkilendiğini söyledi. Daha önce usta piyanistlerden eğitim aldığı biliniyor.

1xbet

Ancak Kudret Gören ne yapıyor? En popüler bestesi Othello'nun Desdemona'sıdır. Şimdiye kadar 10'dan fazla beste besteledi ve bestelemeye devam ediyor. Uzun yıllar İstanbul'da yaşadıktan sonra işi gereği Türkiye'nin birçok yerini ziyaret etti. Soru sık sık arandı. Kendisi çok iyi bir Piyanisttir.

Kudret Gören de çocuklarıyla sık sık vakit geçirdiğini, güzel havayı birlikte değerlendirdiğini ve sık sık açık havada birlikte müzik yaptığını belirtti. 1.75 boyunda olan Gören 65 kilodur. Bir röportajında ​​ne kadar sağlıklı beslendiğini ve düzenli olarak yürüyüşe çıktığını belirtmiştir.

güçlü görme

Ancak fiziksel özellikleri de sorgulandı.

Başarılı Piyanist, 1997 yılında Ayfer Gören'e aşık oldu. İkilinin birlikte bir beste söylerken tanıştığı ve ilk görüşte birbirlerine aşık oldukları biliniyor.

1xbet

Kudret Gören evli mi? Soru oldukça merak uyandırdı.

Tüm bu bilgilerle Kudret Gören evli mi?

Kudret Gören ile Ayfer Gören, tanışmalarının 3. yılında İstanbul'da dünyaevine girdi. Çift hala mutlu bir şekilde evli.

Eşi gibi piyanist olduğu biliniyor. Çocuklarının da onların izinden gitmesini isteyen Gören çiftinin çocuklarının da iyi piyano çaldığı biliniyor. 2 çocuğunun evli olduğu ve birçok yerde performans sergiledikleri görülmüştür. Ancak Kudret Gören de ailesini merak ediyordu.Ayfer Gören, 1957 yılında Ankara'da doğdu. Çiftin 3 çocuğu var.

Ancak Kudret Gören öldü mü? Soru araştırıldı.

Başarılı piyanist Kudret Görenin'in geçtiğimiz günlerde kalp krizi geçirdiği ve hastaneye kaldırıldığı biliniyor. Caddebostan'da öğle saatlerinde yere yığılan Gören'in rahatsızlığı sanat dünyasında yankı buldu.

Mighty Seeing Öldü mü?

Ancak, görücü şu anda sağlıklı. Olay yerine yapılan ilk müdahalenin ardından Kudrettin Gören hayata tutundu. Öğleden sonra saat 13.00 sıralarında kaldırımda kalp krizi geçiren piyanist, acilen hastaneye kaldırıldı. Tüm hızıyla beste yapmaya ve bestelemeye devam edin. Hayranlarına oldukça iyi olduğumu duyuruyorum. şeklinde yapılmıştır. Görücünün uzun süredir kalp ilacı kullandığı biliniyor.

Kompozisyonları Görebilir

Türkiye'nin en önemli piyanistlerinden biri olan Kudret Gören, bugüne kadar 10'dan fazla beste besteledi. Tüm bunların yanı sıra özellikle eşi Ayfer Gören ile tanıştıktan sonra aşka yönelen Kudret Gören besteleriyle sık sık Ayfer Hanım'a seslenir.

Son bestesi olan Othello'nun Desdemona adlı bestesini çok sevdiği eşi Ayfer Hanım'a ithafen besteleyen Gören'in, evlendikten sonra romantik bir beste anlayışına geçtiği görüldü. Ancak ileride büyük oğlu Mahmut Gören ile beste yapacağını sanatseverlere duyurdu. Kudret Gören'in en sevilen besteleri aşağıda listelenmiştir.

– Kuğuların Sessizliği
– Bir Ses Tonu
– Kedi gibi
– Yağmur ve Toprak Aşkı
– Damlanın Parıltısı
– Sonbaharın Sesi Duyurusu
– Ayfer'in Sabah Güzeli
– Othello'lu Desdemona
– Bir Çoban Bir Çiçek Bir Kanarya

1990 yılında babasını, 1992 yılında ise annesini kaybetmiştir.

Kudret Gören Ailesi

Kudret Görenin'in ailesi de kendisi gibi sanatçı bir ailedir. 4 kardeşin en küçüğü olan Kudret Gören, ailedeki tek piyanist. Babası Turgut Gören, ticaretle uğraşmasının yanı sıra iyi bir saz sanatçısıydı. Turgut Bey'in eşi Cemile Gören ise keman çalıyor.

Kudret Gören, kendisi gibi 3 çocuğunu da kendisi gibi piyanist olarak yetiştirmiştir. Ancak ağabeyi Rıfat Gören keman çalmaktadır. Diğer erkek kardeşleri ise saz, ud ve küdüm çalıyor.

Kudret Gören'in çocukları ve bir çok pozu arama motorlarında yer alsa da kendisine ancak besteleriyle ulaşabiliyoruz. İstanbul'da birçok konser veren Gören, halen aktif olarak konserlerine devam etmektedir.

güçlü görme

Hayranları sosyal medya hesaplarını araştırsa da şu anda aktif olarak kullandığı bir sosyal medya hesabı yok.

İstanbul'da yine Yılın En İyi Piyanisti ödülünü aldı. Başarılı piyanistin konserlerine katılmak isterseniz İstanbul etkinlik takvimlerine göz atmayı unutmayın.

Bir cevap yazın