1xbet

Saç Ateşi Neden Olur?

  • Post author:
  • Post category:Genel
  • Post comments:0 Yorum

Category:Red letter X - Wikimedia CommonsSaç gribi neden olur? Saç nezlesinin belirtileri nelerdir? Saç nezlesi ciddiye alınmadığında farklı hastalıkları da beraberinde getiren bir deri hastalığıdır. Sadece ıslak saçta veya soğuk havalarda görülmez. Saç gribi kimlerde görülür? Artan saç dökülmesi ile birlikte kafa derisinde yağlı bir tabaka oluşması alopesi belirtisi olabilir.

1xbet

Saç derisini kurutmama noktasında da gelişen bu rahatsızlık saç dökülmesine neden olur. Daha çok duş, havuz ve soğuk algınlığı sonrasında yaşanan bu durum kadınlarda erkeklere göre daha sık görülmektedir. Tıp dilinde bir hastalık olarak algılanmasa da hastalıklara yol açabilen bir durum olduğu için uzmanlar kişileri bu konuda daha dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Önemli bir sorun olarak başlamaz ancak ilerleyen dönemlerde tedavi edilmezse baş hastalıklarına zemin hazırlar. Ayrıca saç kökünü deforme edecek kozmetik ürünler ve kurutucular da saç soğumasına neden olabilir. Saç kökünün kaşınması ve kızarmasına bağlı olarak gelişen saç nezlesi şiddetli baş ağrısı ile ilerler.

Saç nezlesi, soğuk algınlığına bağlı gelişen bir hastalıktır.
Saç nezlesi, soğuk hava veya kafa derisinin uzun süre ıslak kalması, ayrıca saç köklerinin zayıflaması ve enfeksiyon nedeniyle yaşanır.
Aşırı saç dökülmesinin yanı sıra düzenli yıkamaya rağmen hızlı yağlanma gözlenir.
Saç derisinde kabuklanma ve yağ tabakası oluşur.
#bir#

SAÇLARIN TAZELENMESİNE NEDEN OLUR?

Saçların sık bağlanması saç diplerinin hava almasını engeller.

1xbet

Duştan veya yağmurdan sonra kurumayan ve soğuk rüzgara maruz kalan saç kökleri zamanla güçlerini kaybeder ve bu hem saçların soğumasına hem de saç dökülmesine neden olur.

-Islak saça sıcak fön makinesi uygulamak saç diplerini yakacaktır. Aynı zamanda ani sıcak hava ile saç derisinin rekabeti hastalığa davetiye çıkarır.

Bir cevap yazın