1xbet

Sizin İçin Makaleler Yazan Web Sitesi Nedir?

  • Post author:
  • Post category:Genel
  • Post comments:0 Yorum

Mary Shelly, sadık feminist inançlara ve ideolojilere sahipti ve bu nedenle, kızların içinde bulunduğu kötü durumu savunmanın gerekliliğini ve gerekliliğini kavradı. Frankenstein romanı feminist olmasa da, o dönemde kadın cinsiyetten kişilerin karşılaştığı sorunları ve klişeleri ele alır.

1xbet

Frankenstein'ın yazarı, romanın yaratıldığı dönemdeki kızların toplumsal beklentilerini ve algısını ortaya çıkarmak için öyküdeki kadın cinsiyet figürlerini kasıtlı olarak sadık, özverili, sakin ve itaatkar olarak resmeder. Shelley, Hindle ve Kostova'ya göre (2007, s.

– Özgürlük Yazarları Üzerine Deneme – Bir Ayda Tez Yazabilir miyim – Kişisel Hikaye Denemesi Yazabilir miyim – Üniversite Deneme Yazma Konusunda Yardım – Deneme Yazmama Yardım Edin

Dişiler son derece çok https://www.reddit olan nesneler olarak açıklanmakta ve etiketlenmektedir. com/r/CertifiedWriters/comments/qmgib5/reddit_essay_writing_service/ erkeklerle ilgili olarak çok az etki ve sonuç. Karakterleri dingin olan iki kadın örneği Caroline Beaufort ve Elizabeth Lavenza'dır. Beaufort, Alphonse'a romanda, ona verdiği harika yaşam ve onu yoksulluk ve hayal kırıklıklarının çenesinden kurtarması için birkaç kez teşekkür eder ve sonuç olarak Alphonse'a borçlu hisseder. Yaratıcı, Beaufort'un durumunu anlatırken çeşitli ironi ve hiciv sağlar.

Tartışmacı Kompozisyon Yazma Yardımı

1xbet

Elizabeth, rahatlatıcı ve cömert olarak açıklanır. Beaufort'un ilk başta kendi başının çaresine bakmasına rağmen Alphonse'a borçlu hissetmesi ironik. Beaufort ayrıca, her yaştan kadının erkeklerin yardımı olmadan bağımsız olamayacağını ve kendi başlarına yönetilemeyeceğini vurguluyor. Elizabeth ise küçük yaşlardan itibaren Victor'a ödül olarak sunulur.

Kompozisyon Yazmakla Mücadele Etmek

Elizabeth karakteri, diğer insanların çıkarlarını kendisininkinden önde tutmasına yardımcı olur ve bu nedenle güçlü ve özverili olarak görülür. Elizabeth'in sahip olduğu olasılıklar ve yetenekler ne olursa olsun, yaratıcı onu Victor için sadece bir zevk unsuru olarak göstermeye karar verdi (Shelley 2004, s (Daha fazla ipucu burada).

Elizabeth'in açık yürekliliği ve diğer erkeklerin ve kadınların çıkarlarını kendisinin önüne koyma kararı da onun iradesine aykırı olabilir ve sadece sosyal ihtiyaçlara uygun bir tanıtım eylemi olabilir. Robert Walton ve Victor Stein, var oldukları dönemde toplumda her yaştan erkeğin kadına bakışının tipik örnekleridir.

1xbet

Kız kardeşinin endişelerine ve Robert'ın arayışına olan merakına yanıt olarak, "Bu tür kötü önsezilerle düşündüğünüz bir organizasyon" un, onun tedirginliğinin Victor'a biraz fazla ağırlık verdiğinin bir göstergesi olduğunu belirtir. Örneğin Robert Walton, kız kardeşinin isteklerine ve kaygılarına karşı hassas değildir ve bu nedenle onları yalnızca yanıtlar olarak ele alır. Walton, kız kardeşinin Londra'da yaşadığını ve çocukları olduğunu söylemek dışında, onun günlük yaşamından endişe duymuyor. Robert, fırsat buldukça, farkındalığı elde etme ve hiçbir insanın hiçbir zaman tamamlamadığı yüksekliklere ulaşma arayışını sürdürmeye karar verir ve bu nedenle mürettebat üyelerinin ricalarına ve endişelerine karşı kördür. Victor Frankenstein ve Robert Walton, kendi kültürlerinde diğer bireylerin nerede olduğu hakkında çok az düşünen yetişkin erkeklerin yaygın örnekleridir (Shelley, 2004 s.

Romanda cinsiyet temsilleri, erkek ve kadın beklentilerinin tasviri ve illüstrasyonları yoluyla resmedilir ve farklılaştırılır. Victor ise yakın arkadaşı Henry Clerval ile benzer bir durum yaşadı. Frankenstein, cinsiyet temsilindeki tutarsızlıkları, William'ı öldürmekle suçlanan ve daha sonra algılanan suç nedeniyle öldürülen Justin olayı aracılığıyla anlatıyor.

Justine ile karşılaştırıldığında, Victor'un zararsız ilan edildiğini ve tamamen serbest bırakıldığını söyledi. İki olasılık, yetişkin erkeklerin kızlar için çok daha istisnai olduğu algısını güçlendiriyor. Victor, bencil ve kibirli olarak tasvir edilir ve kadınların rahat, hoşgörülü kimliğine kıyasla yetişkin erkeklerin mizacının bir göstergesidir. Yaratıcı, iki olasılığın tasviriyle, erkek egemen tüm dünyadaki kadınsı figürleri ve onların algılarını canlı bir şekilde tasvir ediyor. Yazar, bunu söylemekle birlikte, kadının karakter özelliklerini yükseltmeyi başarmakta ve bunu erkeklerinkiyle dengeleyerek bir tür uzlaşma ve denge kurma çabasındadır (Shelley ve Robisnon 2008, s.

Shelley, Victor'un seksle ilgili konulardaki merak eksikliğini ve fikrini detaylandırmak için Victor ve Elizabeth arasındaki cinsel karşılaşma unsurunu tamamen atlıyor. Dahası, yaratıcı, canavarı insanlıktan çıkmış olarak tanımlıyor, ancak benzer şekilde, Victor'un tümünün aksine çok daha iyi cinsel arzuları var. Victor Frankenstein, çocukluğundaki üvey kız kardeşi Elizabeth ile nişanlıdır ve bu nedenle, hiç seks yapmadıkları açıktır. Mary Shelley, anlayış ve büyüklük arayışında, kişinin bu arada cinsel ilişkiyle karşılaşmasının muhtemel olduğunu belirtir. Shelley, Victor ve Elizabeth arasındaki ortaklığın onları sevgiliden çok kardeş haline getirebilecek yakın bir bağa ve bağlara sahip olduğunu açıklıyor.

Yazar, Frankenstein örneğinde olduğu gibi, belirli bir kişiyi kültürün ideallerinde birleştiren sağlam bir güç olarak cinselliği ve seksi kullanır. Öte yandan Frankenstein, idolleştireceği ve sevgisini ve günlük yaşamını paylaşacağı bir eş hayal ettiğinde, içsel takdir, şehvet ve cinsellik düşüncelerini de uyandırır. Shelley, romanda cinsel ilişkiyle ilgili konularda oldukça fazla sır ve sağduyu kullanarak çalışır, bu da zorluğu çok daha belirgin hale getirir (Shelley 2004, s. Okuyucunun merakı ve yaratıcılığı, yine de bunu mümkün kılar. hikayeye benzersiz bir boyuttan ve bilgiden bakmaları için.

Bir cevap yazın