1xbet

Uyku Danışma ve Çalışma

  • Post author:
  • Post category:Genel
  • Post comments:0 Yorum

Uyku Danışma ve Çalışma

Uyku Danışma ve Evde Çalışma Uyku Çalışması CPAP Terapisi Insonmia Oral Appliance Inspire Therapy

1xbet

sadece bir randevu alın ve bitirdiniz!

Randevu Al

Uyku Danışma ve Çalışma

Sizi Huzurlu Bir Gece Uykusuna Ulaştırıyor

Uyku bozuklukları hem yetişkinleri hem de çocukları etkileyebilir ve uyku apnesi ve uykusuzluktan horlama ve uyurgezerliğe kadar her şeyi içerebilir. Utanç, kendi kendine tedavi veya durumu hafifletmek için hiçbir şey yapılamayacağı inancı nedeniyle birçok insan uyku bozukluklarını ihmal eder veya yok sayar.

Teknoloji ve kaynaklardaki gelişmeler sayesinde birçok uyku bozukluğu türü artık hızlı ve güvenli bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Uyku apnesi için uzun süreli tedavi, bir kişinin fiziksel, zihinsel ve psikolojik sağlığı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir ve çeşitli sağlık sorunlarına ve düşük yaşam kalitesine neden olabilir. Ancak bu alanda uzmanlaşmış bir uyku uzmanı ile çalışmak çok önemlidir.

1xbet

Kurul onaylı doktorlar ve uyku terapistleri Experiancare'de çalışır ve kendilerini yalnızca her tür uyku sorunu ve bunların altında yatan nedenleri öğretmeye, belirlemeye ve tedavi etmeye adamıştır. Uzmanlarımız, hem yetişkinler hem de çocuklarla çalışma konusunda 20 yılı aşkın deneyime sahiptir.

Uykuda İlk Konsültasyon

Experiancare, mevcut en iyi bakımı almanızı sağlamak için en son testleri ve yaratıcı ve kapsamlı tedavi seçeneklerini kullanır. Doktorunuz, kapsamlı bir değerlendirmeyi tamamladıktan sonra, spesifik endişeniz için teşhis ve tedavi seçeneklerinizi tartışacaktır . Kurul onaylı uyku uzmanımızla yapacağınız ilk uyku danışmanlığı, sizi iyi bir gece uykusuna yönlendirmenin ilk adımı olacaktır.Uyku uzmanınız bu randevu sırasında tıbbi geçmişinizi ve uyku zorluklarınızı gözden geçirecektir.

Çalışmaya devam

Uyku uzmanınız, ilk seansta koyduğunuz tanıya göre bir takip uyku çalışması randevusu için geri gelmenizi isteyebilir.

1xbet

Bir uyku çalışması gerekiyorsa, konsültasyon randevunuzdan ayrılmadan önce bir uyku çalışması için programlanacaksınız. (Bir uyku çalışması gerekiyorsa, lütfen uygun tarih ve saatleri yanınızda getirin.) Teşhis ve terapide kesintileri önlemek ve başarılı bir tedavi sonucunu garanti etmek için uyku çalışmasının (gerekirse) mümkün olan en kısa sürede planlanması kritik öneme sahiptir.

Diğer durumlarda, bir uyku çalışması gerekli değildir ve uyku uzmanınız tanınız için en iyi tedavi seçeneklerini keşfedecektir.

Uyku Çalışmaları: Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl bir uyku çalışması yapılacak?

Genellikle gece polisomnogramları veya PSG olarak bilinen bir gecelik uyku çalışması, uyku uzmanınız tarafından yapılacaktır. Uygun bir süre ve uyku evreleri boyunca izlendiğinizi garanti etmek için, çalışma gece boyunca yapılmalıdır.

Gecelik uyku araştırmaları üç kategoriye ayrılır:

1: Teşhis muayenesi

Tanısal Değerlendirme Uyku Çalışması, en çok kullanılan gece uyku araştırmalarından biridir. Bu çalışmada uyku uzmanları sizi hiçbir şekilde dahil etmeden uykunuzu takip etmektedir. Bu test genellikle bir durumu teşhis etmek veya dışlamak için kullanılır.

2: Sürekli Pozitif Havayolu Basıncının (CPAP) Titrasyonu

Bir CPAP makinesi veya "sürekli pozitif hava yolu basıncı makinesi", bu çalışmada, solunum sorunları olan kişileri tedavi etmek için mütevazı bir hava basıncı sağlamak üzere kullanılmıştır. Uyku apnesi ve diğer uyku bozuklukları sıklıkla solunum problemlerinden kaynaklanır.

3: Bölünmüş Gece Araştırması

Bu çalışma, adından da anlaşılacağı gibi, iki ayrı araştırmayı tek bir incelemede, yani Teşhis ve CPAP Titrasyon çalışmalarında birleştirir. Deneme bir Teşhis Değerlendirmesi ile başlar ve ardından yarı yolda CPAP'a geçer. CPAP açıldıktan sonra, solunum normale dönene kadar gece boyunca solunum basıncı kademeli olarak artırılır.

4: Uyku uzmanı neye dikkat edecek?

Bireyin uyku aşamaları, uyku laboratuvarında bir gecelik uyku çalışması sırasında göz hareketleri, kas tonusu ve beyin dalgası modelleri kaydedilerek gözlemlenir. Çalışmada kalp atış hızı, oksijen kaynağı, solunum çabaları ve hava akımı ile horlama ve bacak hareketleri incelenir.

5: Halihazırda bir uyku bozukluğu teşhisi konduysa, yine de uyku çalışmasına ihtiyacım var mı?

Evet. Experiancare'in nihai hedefi, tedavi planlarımızın başarılı olması ve hastalarımızın daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olmalarıdır. Sonuç olarak, uyku uzmanınız mevcut tedavi planınızda herhangi bir değişiklik gerekip gerekmediğini kontrol etmek için ikinci bir uyku çalışması yapmanızı isteyebilir.

6: Bir uyku çalışması için prosedür nedir?

Uyku laboratuvarımıza geldiğinizde, çalışmanın yapılacağı özel bir odaya yönlendirileceksiniz. Uyku teknisyeniniz kafa derisi, yüz, boğaz, göğüs, parmaklara sensörler yerleştirecek ve kişinin uyku evrelerini ve uyku apnesi ile ilişkili semptomları doğru bir şekilde incelemesini sağlayacaktır.

Bireylerin evde uyumaya hazırlanırken giyebilecekleri rahat veya benzeri giysiler giymeleri teşvik edilir. Ek olarak, hastaların ev içi uyku atmosferini yeniden yaratmalarına yardımcı olabilecek bir yastık, yorgan/battaniye ve diğer eşyaları getirmeleri teşvik edilir.

Ek bilgi veya sorularınız için ofisimize başvurabilir veya uyku uzmanınızla görüşebilirsiniz.

Bir cevap yazın